Food Ambassadors - by TheFatCow
Våra kommande Matambassadörer är utvalda
Vi säger grattis till:
Johan G - Niclas C - Johan L - Anders T - Jimmy M - Pontus B
Våra nya ambassadörer har fått besked och nu kommer de förhoppningsvis snart att synas med sina bilder, sin inspiration samt sina recept i våra kanaler. De startar sina "uppdrag" redan under September månad 2021
Vad är en Food Ambassador/Matambassadör för The Fat Cow
God mat och kvalitet är signum
Vi på TheFatCow brinner för god mat, härlig inspiration, underbart kött - kött av bästa och högsta kvalitet. Vi älskar mat och många av våra kunder gör detsamma dvs älskar god mat och dryck. Framförallt så älskar de att tillaga och njuta av maten. Många av våra kunder delar även gärna med sig av sina upplevelser genom att visa bilder på tillagning, dela med sig av recept, tricks, tips om styckdetaljer och annat som hör till matlagningen. Dessa matälskare vill vi hjälpa att finna sina bästa recept och höja deras matlagning till nya höjder.
Råvara och kött från oss på TheFatCow
Våra ambassadörer får råvaran och kött av oss - utan kostnad. Det enda vi önskar är att få tilbaka bilder på deras kreationer, att vi får tillgång till recepten och bilderna och att de delar med sig av sina recept på sina egna digitala plattformar. Dock skall dessa Ambassadörer inte vara proffessionella bloggare eller matlagare. Det skall vara "vanliga kunder" till oss på TheFatCow men de brinner lite mer än andra när det gäller att ta bilder, styla och fixa till sina maträtter - och visa detta för omvärlden. Så enkelt är det, punkt! Viktigt att veta är att man inte får betalt av oss - ersättningen är gratis kött, inget annat! Detta gör man för att man vill och älskar matlaganing, inte för att man får betalt!
Vanliga människor med en ovanlig drift att tillaga och visa omvärlden
Vi söker alltså personer som brinner lite extra för matlagning hemma i sina egna kök, på sina egna grillar, i huset, på landet, i lägenheten eller i båten. Det viktiga är att de älskar kött med en extra hög kvalitet.Det kan vara allt från korv och hambyurgare till Clubsteak av Txotitxukött eller en grym KOBE Wagyu
ÄR just du sugen att blir en ambassadör?
Vi har nu valt ut några nya ambassadörer att visa sina färdigheter i matlagningens ädla konst men vi letar alltid efter nya stjärnor. Är du intresserad?
Skicka in en spontanansökan till info@thefatcow.se. Skriv Ambassadör i ämnet
Du skickar in lite bilder, beskriver dig själv och varför vi skall skicka kött till dig. Kanske blir du vald direkt. Var inte blygsam, skicka in. Vem vet - kanske är du vår nästa Food Ambassador